ELEKTRONICKÁ PŘIHLÁŠKA PRO NOVÉ I STÁVAJÍCÍ ...

více...

Společný krajský přebor dospělých a dorostu v atletice pro Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj - Písek

Datum konání: 25.05.2019

Výborné počasí, které panovalo v Písku, přispělo k vynikajícím výkonům atletů našeho oddílu. Za pozornost stojí zejména výkony Tomáše Kratochvíla a Terezy Babické. Tomáš Kratochvíl (17. let).  Výkonem 720cm dolétl na limit pro EYOF v Baku. Nejlepší dorostenecké výkony ČR předvedla Tereza Babická (16. let) na tratích 100mpř. časem 14,02s a na 300m př. časem  42,97s.

Neztratili se ani ostatní závodníci. Mimo Tomáše Kratochvíla a Terezy Babické se stali krajskými přeborníky: Tereza Kratochvílová v běhu na 3000m dorostenek časem 11:26,36 min., štafeta 4x100m dorostenců ve složení Jodl, Malinský, Svědínek, Michal. Jejich čas 45,18s. by na loňském MČR stačil na 6. místo. Dorostenka Tereza Kratochvílová v běhu na 3000m.

V soutěži dálkařů dorostenecké kategorie si o 1 cm vylepšil osobní rekord David Jodl. Dosažený výkon 6.77 znamenal 2. místo. Výborné podmínky, které v Písku panovaly, zúročil svým výrazným zlepšením na 100 m junior Matouš Boudný a poprvé běžel tuto trať pod 11 vteřin. I on obsadil 2. místo ve výborném čase 10.94. Kromě tohoto výkonu získal na 200 m 3. místo (22.92) a 6. místo v dálce (6.01). Další finálová umístění vybojovaly juniorky Stefanie Graf a Lucie Jinderlová na 400 m př., které v časech 69.23 a 69.37 obsadily 4. respektive 5. místo. Prvně jmenovaná atletka si navíc výrazně vylepšila osobní rekord na 200 m (27.95). Dorostenec Lukáš Svědínek navázal na výborné výkony oddílových kolegů ve skoku dalekém a skokem 6.01 si zajistil 6. místo, navíc v běhu na 200 m v novém osobním rekordu 23.91 obsadil 7. místo. Veronika Chalupová se postupně blíží v oštěpu dorostenek k překonání třiceti metrové hranice, když oštěp 500 g poslala na vzdálenost 29.01m.

Z výkonů potěšilo i zlepšení osobních rekordů dorosteneckých sprinterů Vojtěcha Malinského (100 m – 11.91 a 200 m 24.31) a Tomáše Michala (100 m – 11.94 a 200 m – 24.70).

Nesmíme také zapomenout na další závodníky, kteří svými výkony přispěli k výraznému úspěchu našeho oddílu. Ať to byla Adéla Jedličková na 100m jun. časem 12,92  s.(OR), Nela Nikodémová na téže trati časem 13,01 s. (OR)a na 100m př. 15,46 (OR a nejlepší výkon kraje), žákyně Jitka Maršálková na 100m, 13,04 s. a ve skoku dalekém kdy výkon 531 cm je nejlepší žákovský výkon v kraji.  Dorostenka Karolína Mášková na 100m př. časem 15,60 (OR). Ve skoku vysokém Gabriela Tvrzová výkonem 156 cm (OR), Petra Chalupová výkonem 151 cm, stejným výkonem Laura Čutková (vyrovnaný OR). Dorostenec Tomáš Dřevikovský výkonem 175cm. I skok daleký se hemžil osobními rekordy.  Ať už to byla Adéla Jedličková výkonem 522cm, nebo Jitka Maršálková výkonem 531 cm (OR a průběžné 1. místo v krajských tabulkách).

Osobní rekord padl i v disku dorostenek, kde si jej vytvořila Patricie Jedličková výkonem 24,23 m.

Na stupně vítězů se ještě postavili :  na stříbrnou pozici Jiří Krizan v hodu diskem dorostenců výkonem 37,56m., Jitka Maršálková ve skoku dalekém dorostenek, Adéla Bělohlavová  v běhu na 1500m žen výkonem 5:06,52 min.

Bronzovou medaili si vybojovali: Matyáš Jánský v běhu na 800m mužů výkonem 2:01,24 min., Barbora Hejnová v běhu na 800m žen výkonem 2:22,87 min., Benedikt Pánek v běhu na 800m dorostenců výkonem 2:23,17 min., Tomáš Dřevikovský ve skoku vysokém dorostenců.

Medailistům blahopřejeme a všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu.