17.2.2024 Výsledky  dopolední části oddílových ...

více...

ELEKTRONICKÁ PŘIHLÁŠKA PRO NOVÉ I STÁVAJÍCÍ ...

více...

Český rekord Michala Rady, rekord MČR Adély Holubové, historicky nejlepší výkon 16-ti leté závodnice Niny Radové na MČR do 22 let v Ostravě

Na MČR do 22 let naši atleti opět pokračovali v úspěšné sezoně.

Michal Rada (ač je ve věku 16 let) zvítězil v běhu na 400 m př., časem 51.98 vytvořil nový český dorostenecký rekord. Tímto výkonem je aktuálně na 1. místě evropských tabulek do 17 let.

Adéla Holubová (aktuálně nedovršila ani 16 let) zvítězila v běhu na 800, časem 2:04,97 vytvořila rekord MČR do 22 let, zařadila se na 2. místo v historických tabulkách ČR do 17 let a aktuálně je na 3. místě v evropských tabulkách dorostenek. Adéla Holubová i Michal Rada jsou nominováni na EYOF do 17 let v Mariboru a také na MEJ do 19 let v Jeruzalémě.

Stříbrnou medaili pro sebe vybojoval TomášJelínek ve skoku vysokém za 209cm.

Barbara Kostková navázala na bronzovou medaili na MČR juniorek a získala opět 3. místo v běhu na 3 000 m př. výkonem 11:15,98 min.

David Jodl také pokračoval ve skvělých výkonech za skok dlouhý 720 cm obsadil 3. místo.

Nina Radová obsadila 4. místo v běhu na 400 m př., časem 60,15 vytvořila historicky nejlepší výkon 16-ti leté závodnice ČR.

Adéla Štefanová obsadila v běhu na 1 500 m 7. místo a časem 4:32,69 opět vylepšila svůj krajský rekord dorostenek. Adéla Štefanová i Nina Radová splnily limit na EYOF do 17 let v Mariboru, do závěrečné nominace se ale nevešly.

Nela Šteierová obsadila v rozběhu na 400 m př. 7. místo časem 64,42.

Lucie Bahenská si v běhu na 400 m př. časem 59,12 vytvořila osobní rekord.

Neztratili se ani ostatní atleti našeho oddílu. Tereza Babická obsadila 14. místo v běhu na 400m př. časem 62,06 s, Daniela Václavíková  9. místo v trojskoku výkonem 11,71 m  a Petr Lukš postoupil do finále na 800m, kde obsadil 7. místo časem 1:55,09m.

A ještě jedna zajímavost na konec. Pokud se týká zisku medailí, tak se naši atleti umístili na vynikajícím 8 místě.

Medailistům blahopřejeme a všem závodníkům děkujeme za příkladnou reprezenzaci oddílu.