Skupina Tomáše Najbrta

 

Trenér:

Mgr. Tomáš NAJBRT

Kvalifikace: trenér 1. třídy – specializace sprinty a překážky

T. J. Sokol České Budějovice

Telefon: 602 543 263, 728 326 655

E-mail: tomas.radka@seznam.cz, tnajbrt@atletika.cz

 

Od žákovských let jsem se aktivně věnoval atletice. Po seznámení se základy většiny atletických disciplín, jsem se v dorosteneckém a juniorském věku specializoval na skok vysoký (osobní rekord 1.90), později jsem přešel na sprinterské disciplíny (100m – 11.28) a především na skok daleký (osobní rekord 7.05).

S atletikou jsem začínal v TJ Lokomotiva Nymburk, později jsem přestoupil do TJ Bohemians Praha a během vojenské služby také do RH Praha. Mezi své největší sportovní úspěchy řadím vítězství na Československé univerziádě ve štafetě 4x100m.

 

V atletickém oddíle T. J. Sokol České Budějovice trénuji početnou skupinu atletů specializovanou převážně na sprinterské disciplíny. Současně zastávám pozici předsedy atletického oddílu. Kromě vedoucího trenéra SCM Jihočeský kraj působím jako trenér atletiky na Gymnáziu, České Budějovice, Česká 64.

 

Mezi své největší trenérské úspěchy řadím:

1/ Tomáš Němejc – v roce 2019 na MEJ obsadil vynikající 6.místo na 200m. Kromě toho reprezentoval ČR na MEJ 2017, MSJ 2018. Osobní rekord na 100m – 10.55, 200m – 21.22, držitel rekordu ČR oddílových družstev juniorů na 4x100m a 4x200m.

2/ Jiří Polák – v roce 2016 překonal výkon Pavla Masláka a vytvořil nový rekord ČR juniorů na 200m v hale výkonem 21.22. V následujícím roce tento čas dokázal ještě vylepšit na výkon 21.18. Reprezentant ČR na MEJ 2017. Osobní rekordy na 200m – 21.16 a 400m – 47.80, zároveň je i rekordmanem ČR v juniorské štafetě oddílových družstev 4x100m a 4x200m.

3/ Štěpán Bosák – držitel 7.místa na MEJ 2017 na 4x400m. Jeho osobní rekord na 400m – 48,79. Také on je rekordmanem ČR v juniorské štafetě oddílových družstev 4x200m.

4/ Kristina Bažatová – vícenásobná reprezentantka a mistryně ČR, kterou jsem dovedl v roce 2003 na MEJ a ME družstev a výkonům 60m – 7.59, 100m – 11.89, 200m – 24.29.

5/ Martin Klíma – 3.místo na European Youth Olympic Days (EYOD) v Esbjergu v roce 1999 v hodu oštěpem 800g výkonem 60.64. Zde ho porazil pozdější dvojnásobný olympijský vítěz, mistr světa a dvojnásobný mistr Evropy norský oštěpař Andreas Thorkildsen – na EYODu hodil 69.88 a účastník OH 2004 v Aténách Slovinec Peter Zupanc (EYOD 62.83).

 

Vysoko také hodnotím 17 medailí z MČR a 6x překonaný rekord ČR sprintera a překážkáře Tomáše Krále, výkon 5009 bodů v halovém sedmiboji juniorů Jiřího Kordíka, osobní rekordy dorostence Davida Jodla ve skoku dalekém 7.09, dorostence Filipa Bárty na 100m 10.85 a juniora Filipa Habrdy na 100m 10.83.

 

Ze současných atletů dosahují nejlepších výsledků:

1/ Tomáš Němejc (účast na MEJ 2017 MSJ 2018 MEJ 2019 – 6.místo na 200m, osobní rekord 100m – 10.55, 200m – 21.22, držitel rekordu ČR oddílových družstev juniorů na 4x100m a 4x200m)

2/ Matouš Boudný (osobní rekord 100m – 10.93, 200m – 22.73, držitel rekordu ČR oddílových družstev juniorů na 4x100m a 4x200m).

3/ David Jodl (MČR žactva v hale 2018 – 1.místo v dálce, osobní rekord dálka 7.09)

 

                                                                                                                                                                         

Dohromady získali atleti T. J. Sokola České Budějovice pod mým trenérským vedením na MČR přes 95 medailí a 190 finálových umístění. Českou republiku reprezentovalo 11 atletů: Filip Bárta, Kristina Bažatová, Štěpán Bosák, Michael Brož, Filip Habrda, Štěpán Jarath, Martin Klíma, Patrik Komárek, Tomáš Král, Petr Kulovaný, Tomáš Němejc a Jiří Polák.

 

Abecední seznam atletů tréninkové skupiny 2019/2020:

Kateřina BABICKÁ (2001)

Matouš BOUDNÝ (2000)

Magda ČÍŽKOVÁ (2001)

Stefanie GRAF (2000)

Anežka HUŠKOVÁ (2004)

Veronika CHALUPOVÁ (2002)

Viktorie JELÍNKOVÁ (2002)

Lucie JINDERLOVÁ (2001)

David JODL (2003)

Aleš KARTUSEK (2001)

Nikola KLIMEŠOVÁ (2004)

Rostislav KORTUS (2002)

Denisa KOSTROUNOVÁ (2002)

Lucie KREJČOVÁ (1997)

Vojtěch MALINSKÝ (2002)

Tomáš MICHAL (2003)

Timotea NAJBRTOVÁ (2004)

Tomáš NĚMEJC (2000)

Miluše PAŠKOVÁ (2002)

Kamila POTMĚŠILOVÁ (2001)

Simona RAUŠOVÁ (2002)

Markéta ŘEHOUŠKOVÁ (2002)

Eliška SÝKOROVÁ (2001)

Lukáš SVĚDÍNEK (2002)

Daniela VÁCLAVÍKOVÁ (2003)

Julie ŽÁČKOVÁ (2003)

 

Tréninky:

Letní měsíce (září, říjen, duben, květen, červen)

Pondělí:          15 – 17:30 hod stadion T. J. Sokol České Budějovice

Úterý:             15 – 17:30 hod stadion T. J. Sokol České Budějovice

Středa:            15 – 17:30 hod stadion T. J. Sokol České Budějovice

Čtvrtek:          regenerace, plavání, individuální tréninky

Pátek:             15 – 17:30 hod stadion T. J. Sokol České Budějovice

Sobota:           individuální tréninky

 

Zimní měsíce (listopad, prosinec, leden, únor, březen)

Pondělí:          15 – 17:30 hod koridor Sportovní haly

Úterý:             18 – 19:30 hod koridor ZŠ O. Nedbala

Středa:            15 – 17:30 hod koridor Sportovní haly

Čtvrtek:          regenerace, plavání, individuální tréninky

Pátek:             15 – 17:30 hod koridor Sportovní haly

Sobota:           individuální tréninky

 

Kontakt:

Mgr. Tomáš Najbrt

e-mail: tomas.radka@seznam.cz, tnajbrt@atletika.cz

mobil: 602543263, 728326655