Historie oddílu

Atletický oddíl funguje pod křídly obnovené T. J. Sokol České Budějovice od roku 1992. Jeho kořeny sahají až do 60. let minulého století, kdy na Sokolském ostrově fungoval TJ Slavoj. Později v 70. letech zde atletický oddíl nefungoval.

Skutečně silný základ oddílu vznikl až v roce 1985, kdy se dohodly oddíly Koh-i-Noor, Meteor a Rudá hvěda, že spojí síly, aby v Budějovicích vznikla silná družstva schopná bojovat v národní lize. Tehdy pan Martin Zvoníček obnovil atletický oddíl nyní již pod TJ Škoda, kde závodili muži a pan Miroslav Turek vedl v Rudé hvězdě ženy. Tehdy už fungovalo v Budějovicích i Sportovní gymnázium.

Když se v restituci navrátil stadion a sokolovna obnovené TJ Sokol, přešla pod ní TJ Škoda a ženy z Rudé hvězdy (dnes SKP) a vznikl zde Atletický oddíl Sokol České Budějovice s dvěma silnými ligovými družstvy. Oddíl tehdy začal spolupracovat s SG, jelikož zde pracovali trenéři oddílu. Tak mnoho jeho studentů bylo (a stále je) velkou částí členské základny.

Velkým milníkem bylo otevření tartanové dráhy v roce 2006.

Historie z tisku /odkazy níže/:

Sokolský ostrov pamatuje i Zátopkův světový rekord

České Budějovice - Motto: Sokolové byli vždy dobrými hospodáři.

Úprava a zastavění Sokolského ostrova

Encyklopedie Českých Budějovic - Sokolský ostrov + historická FOTOdokumentace