O nás

 

Náš oddíl od svého vzniku, roku 1992, patří mezi nejúspěšnější atletické celky v republice.

Naši závodníci každoročně vybojují řadu medailí na Mistrovství republiky a jsou pravidelně zváni do reprezentace. O jejich přípravu se starají profesionální trenéři atletiky.


Členům vedle oddborného vedení oddíl zabezpečuje kvalitní zázemí, možnost účasti na závodech a různé další benefity jako třeba dotované oddílové oblečení.

Nové členy, zkušené i nezkušené, nabíráme po celý rok. Zajišťujeme všeobecnou přípravu pro děti od šesti let až po závodní přípravu veteránských kategorií všech specializací.

Pořádáme vlastní závody, soustředění, příměstské tábory a další akce.

Základní informace:

Atletický oddíl při T. J. Sokol České Budějovice existuje už od roku 1992. Zázemí mu poskytuje stadion na Sokolském ostrově, který byl v roce 2006 otevřen po rekonstrukci dráhy, jež dostala tartanový povrch. Má osm drah na rovince i v zatáčkách a všechny sektory vybavené.

O přípravu atletů již od věku 5ti let se starají školení trenéři atletiky. Od kategorií staršího žactva dokonce trenéři profesionální a to podle konkrétních specializací.

Seniorská družstva žen a mužů soutěží v 1. národní lize. Oddíl dlouhodobě patří mezi největší a nejúspěšnější kluby v kraji i v celém Česku. Naši závodníci se každoročně účastní nejrůznějších mistrovství Česka i závodů na mezinárodní úrovni. Mezi členy jsou účastníci Mistrovství Evropy i světa.

Atleti našeho oddílu jsou adekvátně k věku řazeni do různých tréninkových skupin. Nejmladší členové od věku pěti let začínají ve skupině:

Předpřípravka, v níž probíhá trénink formou hry.

Později přecházejí do skupiny Přípravka, kde již zkoušejí zjednodušené atletické disciplíny, rozvíjejí náročnější dovednosti a osvojují si základní atletické návyky.

Ve věku zhruba jedenáct let přecházejí do skupiny Mladší žactvo a přichází na řadu rozvoj všeobecných atletických předpokladů (v širším smyslu, tedy základní tělesné dovednosti), složitější motoriky, maximální rychlosti, koordinace, pružnosti, obecné vytrvalosti a síly a v neposlední řadě morálně-volních vlastností. Absolvováním těchto stupňů rozvinou maximální fyzický a seberegulační potenciál, který se stává vkladem do budoucnosti. V tuto chvíli přichází na řadu volba, jestli se vydat cestou výkonnostní sportu.

Výkonnostní atletice ve smyslu lehkoatletických disciplin se v našem oddíle věnují tři profesionální trenéři: Mgr. Petr Bahenský, Mgr. Jiří Couf a Mgr. Tomáš Najbrt.

Mgr. Petr Bahenský - běhy na střední a dlouhé tratě

Mgr. Jiří Couf - skoky a techniky

Mgr. Tomáš Najbrt - sprinty, překážky a víceboje

 

Více informací najdete na stránce s prezentací konkrétní skupiny.

 

Adresa:

Atletický oddíl Sokol České Budějovice
Sokolský ostrov 462/1
370 01 České Budějovice
IČO: 47234083

 

 

 

Historie oddílu

Atletický oddíl funguje pod křídly obnovené T. J. Sokol České Budějovice od roku 1992. Jeho kořeny sahají až do 60. let minulého století, kdy na Sokolském ostrově fungoval TJ Slavoj. Později v 70. letech zde atletický oddíl nefungoval. Skutečně silný základ oddílu vznikl až v roce 1985, kdy se dohodly oddíly Koh-i-Noor, Meteor a Rudá hvěda, že spojí ...

Organizační struktura

   Výkonný výbor oddílu:  Kateřina Bahenská, Petr Bahenský, Jiří Couf, Stanislav Gryc, Tomáš Najbrt, Ludvík Vacek Výkonný výbor jsou valnou hromadou zvolení členové oddílu, kteří dohromady fungují jako orgán s nejvyšší rozhodovací funkcí. Kontakty na trenéry naleznete v sekci ...

Rekordy, tabulky, ročenky aj.

Rekordy oddílu Oddílové rekordy dráha (k 31.12.2022) Oddílové rekordy hala (k 1.4.2023) Historické tabulky oddílu Historické tabulky oddílu dráha (k 31.12.2022) Historické tabulky oddílu hala (k 1.4.2023) Ročenky Ročenka Jihočeského kraje 2023 hala Ročenka Jihočeského kraje 2022 dráha Ročenka Jihočeského kraje 2022 hala Ročenka ...

Oddílové oblečení a vybavení

Oblečení s oddílovým potiskem Atletický oddíl dotuje všem členům dresy (či pro mladší kategorie trička) a úspěšným závodníkům přispívá na týmové oblečení a další sportovní vybavení. Příspěvky se přidělují na konci září dle výkonosti během uplynulé sezony (bodné za ligu, ...

GDPR

Dotační program Jihočeského kraje

Příprava atletů Tomáše Němejce, Tomáše Kratochvíla a Lenky Pardamcové byla podpořena z Dotačního programu Jihočeského kraje Podpora sportovní činnosti dětí a mládeže, výkonnostního sportu, I. výzva pro rok ...