TRÉNINKY JARNÍ PRÁZDNINY Během jarních prázdnin (11.-15.3.) ...

ELEKTRONICKÁ PŘIHLÁŠKA PRO NOVÉ I STÁVAJÍCÍ ...

více...

Zlato Adély Holubové a bronz Michala Rady z MČR žactva

Zlato a rekord MČR Adély Holubové.

Na MČR žactva překonala Adéla Holubová rekord MČR a zvítězila v běhu na 800 m žákyň (2:12,68). V sólo závodě zaostala jen necelou sekundu za svým osobním rekordem a zakončila velice úspěšnou sezónu. Bohužel již podruhé přišla o mezistátní utkání, které je i letos kvůli epidemiologické situaci zrušeno.

Krajský rekord a bronz Michal Rady  na 200m př.

Po sobotním  rozběhu na 100m př. (14,30 s) nebyl Michal, po "zaspaném" staru a nepostupu do  finále, příliš spokojený. Zcela si to vynahradil v neděli na své oblíbené trati 200 m překážek. Rozběh Michal vyhrál v osobním rekordu 26,53 s, čímž překonal krajský rekord  Svobody z roku 2019 o 0,2 s. Ve finále, s kluky o rok staršími, si opět vedl skvěle a doběhl jako 3. v pořadí. Na světelné tabuli přibyla další radost - osobní a krajský rekord vylepšený o dalších 0,12 s . Z finálového času 26,41 s a bronzu měl Michal velkou radost.

Ve finále na 800 m Adélce zdatně sekundovala další členka běžecké skupiny Petra Bahenského Magdalena Šimánková, která nakonec obsadila 8. místo. I tak je to pro ni obrovský úspěch, v rozběhu překonala výrazně osobní rekord. Navíc obě běžkyně budou moci ještě v této věkové kategorii závodit i příští rok.

Další účastnice MČR Magda Frydrychová obsadila v běhu na 1500 m př. 15. místo, čímž vylepšila svoje papírové předpoklady pro umístění na MČR o 2 místa. Všechny 3 výše zmíněné závodnice, společně s Emou Albrechtovou, obsadily krásné 8. místo ve štafetě 4x300 m.

Medailistům velká gratulace a všem poděkování za reprezentaci oddílu.