1. kolo KPD mladšího žactva, 19.5.2019 Nová Včelnice

Více...

2. kolo KPD staršího žactva, 8.6.2019 České Budějovice, Čtyři Dvory

8.6.2019 České Budějovice, Čtyři Dvory Podrobnosti naleznete ...

Více...

Tři tituly a další pódiové umístění atletů Sokola České Budějovice na HALOVÉM MISTROVSTVÍ ČR juniorů a dorostu v Praze.

Datum konání: 23.02.2019 - 24.02.2019

Tři tituly a další pódiové umístění atletů Sokola České Budějovice na HALOVÉM MISTROVSTVÍ ČR juniorů a dorostu v Praze

Ve skvělé formě se opět představila Tereza Babická. K mistrovskému titulu a osobnímu rekordu (8,48s.) na 60 m př. dorostenek přidala ještě 2. místo ve skoku dalekém a opět v osobním rekordu 5,76 m. Svoje skvělé představení na tomto šampionátu pak završila 4. místem na 200 m dorostenek, když si v rozběhu časem 25,29 vytvořila další osobní rekord.

TOMÁŠ NĚMEJC po roce obhájil mistrovský titul mezi juniory na 200 m a časem 21.46 se zařadil na 10. místo juniorských Evropských tabulek a 22. místo tabulek světových. V prestižním závodě nejlepších juniorských dvoustovkařů za sebou nechal všechny své soupeře (v evropských tabulkách figuruje v nejlepší dvacítce 5 českých sprinterů) a z pražské Stromovky si přiváží zaslouženou zlatou medaili.

Svou formu potvrdil i TOMÁŠ KRATOCHVÍL, když výkonem 7,22 m získal mistrovský titul, tento výkon by stačil i na vítězství mezi juniory.

Na medaili ještě dosáhl MATYÁŠ JÁNSKÝ, když v osobním rekordu 8:40,49 s obsadil 3. místo v běhu na 3000 m juniorů.

Blízko medaile byli i další závodníci, ať už to byl ŠIMON ŘEHULA v běhu na 1500 m a 3000 m dorostenců, když v osobních rekordech 4:15,52 na 1500 m a 9:12,49 na 3000 m obsadil 4. respektive 5. místo nebo sprinterská štafeta juniorů ve složení BOUDNÝ-BÁRTA-BOSÁK-NĚMEJC, která tentokrát na medaili o 18 setin nedosáhla. Nepopulární, bramborové umístění je cenné i když má hořkou příchuť.

Další výsledky našich závodníků:

Štafeta dorostenců ve složení MAŘÍK-SVĚDÍNEK-MALINSKÝ-KORTUS, která v početném poli porazila většinu svých soupeřů a vybojovala výborné 8. místo., 7. místo v běhu na 3000m dorostenců obsadil IVAN BREJŠKA (9:20,12 s), ve stejné kategorii doběhl na 11. místě PETR BAHENSKÝ (9:37,18), v běhu na 1500 m juniorek obsadila 9. místo ADÉLA BĚLOHLAVOVÁ (4:56,35 s), 8. místo na 60 m juniorů vybojoval FILIP BÁRTA (7,09 s, v rozběhu 7,08 s) a v téže disciplíně 14. místo MATOUŠ BOUDNÝ (7,19 s). 14. místo obsadil v běhu na 800 m dorostenců ONDŘEJ GLOZA, na stejné trat i v kategorii dorostenců obsadil 11. místo ANTONÍN MATĚJČEK.  NELA  NIKODÉMOVÁ pak 22. místo na 60m př. juniorek časem 9,37s.

O tom, že mají naši atleti dobře našlápnuto na letní sezónu svědčí i spousta další osobních rekordů.