více...

Tomáš Němejc atletem roku 2020

Datum konání: 29.01.2020

Ve středu 29.01.2020 proběhlo v hotelu Budweis vyhlášení nejlepších atletů oddílu za rok 2019.

V jeho úvodu zhodnotil celou sezonu předseda oddílu Tomáš Najbrt jako velice úspěšnou. Naši atleti získali 7 titulů MČR,  7x se umístili na 2. místě a  4x na 3. místě. Mimo získaných medailí bylo i mnoho finálových umístění a 6 závodníků je reprezentanty ČR.

Po zhodnocení výsledků jednotlivců pak jednotliví vedoucí družstev zhodnotili sezónu z hlediska úspěšnosti družstev.

Hodnocení družstva mužů:

Cílem pro sezónu 2019 bylo udržet se v 1. lize, tento úkol byl celkem bez problémů splněn.

Umístění v jednotlivých kolech:

1. kolo – 5. místo

2. kolo – 7. místo

3. kolo – 5. místo

4. kolo – 6. místo

Celkové 6. místo nám zaručilo udržení 1. ligy bez nutnosti účasti v baráži.

Nejlepším bodovačem se stal Tomáš Němejc (81,5 bodů), dalšími v pořadí byli Josef Havlíček (59.5 bodů), Matouš Boudný (54,5 bodů), David Jodl (42 bodů), Jiří Daniel Jaroušek (41 bodů), Tomáš Kratochvíl (40 bodů)

Cílem pro rok 2020 je opět 1. ligu mužů v Českých Budějovicích udržet.

Hodnocení družstva žen:

Družstvo žen obsadilo ve II. lize celkově druhé místo a mohlo tak v baráži bojovat o účast v 1. lize pro rok 2020. Po velmi vyrovnaném průběhu baráže obsadilo družstvo žen 4. místo a tím si vybojovalo právo startovat v 1. lize. O vyrovnanosti letošní baráže svědčí i skutečnost, že mezi 1. místem a prvním nepostupovým místem byl rozdíl 3,5 bodu.

Nejvíce bodů získaly: Babická Tereza (112,5 bodu), Nikodémová Nela (97 bodů), Mášková Karolína (70 bodů), Tvrzová Veronika (52,5 bodu), Jinderlová Lucie (50,5 bodu)

I když je zde vyjmenovaných jen 5 závodnic, je potřeba poděkovat všem závodnicím, které se na tomto úspěchu podílely. Družstvo žen má pro rok 2020 stejný cíl jako muži, tzn. 1. ligu udržet.

Hodnocení družstev dorostu a juniorů:
Ze společného přeboru družstev  jihočeské a západočeské oblasti  postoupila  na mistrovství Čech družstev (semifinále MČR)  družstva dorostenců (nejlepší  celkově  ve společném přeboru), dorostenek a juniorů. Juniory jsme nenasadili z důvodu malého zájmu závodníků a taky  po sezoně byli hlavní tahouni dost unaveni.
Dorostenecká družstva  chlapců i děvčat odjela  bojovat o postup na MČR družstev  na pražskou Slávii.
Za slunečného počasí  si  vedlo  nadějně družstvo dorostenců, které nakonec jen o 0,5 bodu nepostoupilo. Nejlepším bodovačem byl Tomáš Kratochvíl (dálka 732cm, výška 194, trojskok 13,40), David Jodl (dálka 688cm)  a dále výborně bodovali kluci z běžecké skupiny. Škoda, že chyběli 2-3 borci, kteří by jistě  pomohli k postupu.
Mezi dorostenkami vyčnívala Tereza Babická, která poprvé překonala šestimetrovou hranici v dálce (607cm) a na 300m překážek zaběhla výborný čas 42,80. Obě disciplíny vyhrála. Dorostenky vzhledem k počtu  závodnic neměly šanci postoupit.

Hodnocení družstev staršího žactva, mladšího žactva a přípravek:

Velmi dobře se dařilo i žákovským družstvům. Družstvo starších žákyň se probojovalo na Mistrovství Čech družstev, zde děvčata vybojovala velice hezké 7. místo. Největším bodovým ziskem k výsledku přispěly Jitka Maršálková, Lucie Bahenská a Petra Chalupová.

V krajském přeboru se nejlépe umístila družstva přípravek a mladších žáků, která zvítězila. Oporami těchto družstev byli Magdalena Straková, Laura Voldřichová, Adam Fišer a Tobias Dvořák mezi přípravkami a Michal Rada, Jakub Janda, Ondřej Kroupa a Vojtěch Maloň mezi mladšími žáky. Družstvo mladších žákyň obsadilo 2. místo, zde se o toto umístění nejvíce zasloužily Barbora Kubánková, Nina Radová, Magda Frydrychová, Sofie Voldřichová, Adéla Holubová. Družstvo starších žáků se v KPD umístilo na 5. místě.

Součástí programu pak bylo předání triček ATLET ROKU 2019 závodníkům, kteří splnili podmínky pro získání (umístění do 8. místa na MČR) a triček TALENT SpS, jeho držiteli se stali starší žákyně Jitka Maršálková, mladší žákyně Adéla Holubová a Barbora Kubánková, mladší žák Michal Rada a Jakub Janda a starší žák Benedikt Pánek.

Pak již následovalo slavnostní vyhlášení nejlepších atletů roku 2019 (bez rozdílu kategorií).

Nejúspěšnějším atletem roku 2019 se stal Tomáš Němejc  (trenér Tomáš Najbrt)

• reprezentační starty:  ME U20 - 200m 6. místo, ME U20 - 100m 18. místo, MU U20  - 4x100m 1.   místo, MU U20 - 200m 2. místo
  • MČR: 200m Jři hala 1. místo, 100m Muži 22 let 2. místo, 200m Jři 2. místo, 200m Muži 3. místo

2. místo v celkovém pořadí obsadil Tomáš Kratochvíl  (trenér Jiří Couf)

• reprezentační starty:  EYOF dálka 9. místo
  • MČR: dálka DCI hala 1. místo, dálka DCI 1. místo, dálka MUŹI do 22 let 1. místo, výška DCI  2.  místo, dálka MUŽI hala 3. místo

3. pozici obsadila Tereza Babická (trenér Jiří Couf)

• reprezentační starty: EYOF Medley Relay 16. místo, EYOF 100m př. 18. místo, MU U18 100m př. 2. místo
  • MČR: 60m př. DKY hala 1. místo, 100m př. DKY 1. místo, 300m př. DKY  1. místo, dálka DKY hala 2. místo, pětiboj DKY hala 2. místo, sedmiboj DKY 2. místo

4. místo získal Šimon Řehula  (trenér Petr Bahenský)

• reprezentační starty: SP vrch U18 35. místo, MU U18   1500m 1. místo
  • MČR: 1500m DCI 2. místo

5. příčku pak společně obsadili Petr Pícha (výška MUŽI hala 3. místo) a Matyáš Jánský (trenér Petr Bahenský). Matyáš na halovém MČR vybojoval v kategorii juniorů 3. místo na 3000m.

Všem úspěšným závodnicím a závodníkům gratulujeme a nejen jim, ale i ostatním členům oddílu děkuje za svělou reprezentaci oddílu a do nové sezóny přejeme mnoho sportovních úspěchů.