TRÉNINKY JARNÍ PRÁZDNINY Během jarních prázdnin (11.-15.3.) ...

ELEKTRONICKÁ PŘIHLÁŠKA PRO NOVÉ I STÁVAJÍCÍ ...

více...

Titul, splněné limity, osobní rekordy – skvělé vystoupení našich atletů na MČR do 22 let.

Datum konání: 15.06.2019 - 16.06.2019

O tomto víkendu se v Praze na Slávii konalo MČR do 22 let.  A ani na tomto mistrovství se naši atleti neztratili.

Tomáš Kratochvíl (17 let) -  (trenér J. Couf) 1. místo v osobním rekordu  734cm   s regulérním větrem + 1,0m/s  , rozhodl výkonem ve 3 sérii a  ostatní  závodníci, již nedokázali odpovědět. Přesto je již 11. dorostencem světa a opět splněný limit na EYOF a krajský rekord dorostenců.

Tereza Babická (16 let) trenér J. Couf). Terezka  využila  vystoupení  na  MČR i se staršími (i o 6 let) Ve 3. rozběhu v běhu na 400m překážek oslnila výkonem 61,43 s. Nejen že splnila limit na EYOF, ale překonala i dorostenecký krajský rekord.

Vynikající výkon 10.55 zaznamenal na 100 m Tomáš Němejc (trenér T. Najbrt), který si tímto časem otevřel dveře na juniorské Mistrovství Evropy, které se koná v polovině července ve Švédsku. Již v rozběhu dokázal zaběhnout 10.63 a vytvořit si nový osobní rekord. Ve finále tento čas ještě o 8 setin vylepšil a získal stříbrnou medaili. Tímto časem se zároveň na 3 setiny přiblížil krajskému rekordu. V běhu na 200 m zaběhl nejlepší rozběhový čas ze všech startujících 21.45, do finále již ale nenastoupil.

Mezi dálkaři dorostenec David Jodl (trenér T. Najbrt) na starší soupeře nestačil, Ve vysoké konkurenci kvalitních dálkařů obsadil 11. místo výkonem 6.57. Matouš Boudný (trenér T. Najbrt) nedokázal zopakovat svůj nejlepší letošní čas na 100 m (10.94) a obsadil 18. místo časem 11.16.

Nejlepší letošní steeple v kraji zaběhla Lenka Pardamcová  (trenér. P. Bahenský) 12:05,99. Byla sedmá. V mužích skončil její oddílový kolega Matyáš Jánský (trenér P. Bahenský) - pátý, v mistrovské klasifikaci čtvrtý, časem 9:43,80.

Medailistům blahopřejeme a všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu.