3. kolo KPD přípravek, 8.9.2019 České Budějovice Sokol

8.9.2019 České Budějovice, Sokol ČB Podrobnosti naleznete ...

Více...

3. kolo KPD staršího žactva, 8.9.2019 České Budějovice, Sokol

8.9.2019 České Budějovice, Sokol ČB Podrobnosti naleznete ...

Více...

3. kolo KPD družstev staršího žactva, 15.9.2019 Nová Včelnice

15.9.2019 Nová Včelnice Podrobnosti naleznete ...

Více...

Světový pohár v běhu do vrchu

Tři atleti našeho klubu a zároveň studenti sportovního gymnázia Česká se svým trenérem byli nominováni do družstva dorostu na Světový pohár v běhu do vrchu, což je každoroční neoficiální mistrovství světa v této disciplíně. Šampionát se uskutečnil v sobotu 25.8.2019 v italském městě Susa. Je to město na pomezí Itálie a Francie a je doslova centrem tohoto sportu. Různá mistrovství světa a Evropy se na tamních tratích uskutečnily již v historii několikrát, z tohoto městečka také pochází mnoho šampionů. Naši závodníci si nominaci vybojovali na MČR 25.5. v Jánských lázních a na světovém poháru ostudu neudělali.

Anežka Gutwirthová obsadila na 4,1 km dlouhé trati 31. místo, Šimon Řehula 35. místo a Petr Lukš 40. místo. Pořadatelé připravili opravdu velice náročnou trať, kterou ještě poněkud znepříjemnilo teplé a vlhké počasí. Ale naši závodníci vše zvládli ve zdraví a na hranici svých možností. 

Zejména Šimon Řehula tímto závodem završil velmi úspěšnou sezónu, kdy nejen že získal stříbrnou medaili na MČR na dráze, ale zvítězil i v mezistátním utkání na 1500 m a probojoval se do reprezentačních výběrů na dráze a společně se svými kolegy Petrem Lukšem a Anežkou Gutwirthovou i v běhu do vrchu.

Petr Bahenský