20.5. Krajský přebor jednotlivců staršího žactva

KPJ staršího žactva proběhne v Písku. Podrobné informace ...

více...

27.5. Krajský přebor jednotlivců mladšího žactva

KPJ mladšího žactva proběhne v Táboře Podrobnosti ...

více...

2.6. Krajský přebor družstev přípravek

KPD přípravek proběhne na stadionu SK Čtyři Dvory. Podrobné informace ...

více...

Světový pohár v běhu do vrchu

Tři atleti našeho klubu a zároveň studenti sportovního gymnázia Česká se svým trenérem byli nominováni do družstva dorostu na Světový pohár v běhu do vrchu, což je každoroční neoficiální mistrovství světa v této disciplíně. Šampionát se uskutečnil v sobotu 25.8.2019 v italském městě Susa. Je to město na pomezí Itálie a Francie a je doslova centrem tohoto sportu. Různá mistrovství světa a Evropy se na tamních tratích uskutečnily již v historii několikrát, z tohoto městečka také pochází mnoho šampionů. Naši závodníci si nominaci vybojovali na MČR 25.5. v Jánských lázních a na světovém poháru ostudu neudělali.

Anežka Gutwirthová obsadila na 4,1 km dlouhé trati 31. místo, Šimon Řehula 35. místo a Petr Lukš 40. místo. Pořadatelé připravili opravdu velice náročnou trať, kterou ještě poněkud znepříjemnilo teplé a vlhké počasí. Ale naši závodníci vše zvládli ve zdraví a na hranici svých možností. 

Zejména Šimon Řehula tímto závodem završil velmi úspěšnou sezónu, kdy nejen že získal stříbrnou medaili na MČR na dráze, ale zvítězil i v mezistátním utkání na 1500 m a probojoval se do reprezentačních výběrů na dráze a společně se svými kolegy Petrem Lukšem a Anežkou Gutwirthovou i v běhu do vrchu.

Petr Bahenský