TRÉNINKY JARNÍ PRÁZDNINY Během jarních prázdnin (11.-15.3.) ...

17.2.2024 Výsledky  dopolední části oddílových ...

více...

ELEKTRONICKÁ PŘIHLÁŠKA PRO NOVÉ I STÁVAJÍCÍ ...

více...

Skvělé vystoupení našich atletů na ČR žactva v Jablonci nad Nisou, 3 zlaté, 2 stříbrné a 1 bronzová medaile, navíc ČNR Michala Rady na 200m překážek

Ve velmi chladném a deštivém počasí probíhalo žákovské mistrovství v Jablonci.

Dvojčata Nina a Michal Radovi vybojovala zlaté na 200 m překážek. Nina vyhrála rozběh v nejlepším čase roku v ČR 28,64 a ve finále vítězství zopakovala výkonem 28,50, ale k tomu jí pomohl vítr v zádech (2,5 m/s).

Michal běžel obdobně - v rozběhu zapsal český rekord 24,60 (w + 0.8m/s), ve finále v krásném souboji vyhrál za 24,49, ale s neregulérním větrem( 2,4m/s).

Další titul získala Adéla Holubová v běhu na 800 m 2:16,96 min, kdy druhou závodnici porazila o téměř 2s. Ve stejné disciplíně obsadila skvělé 6. místo Madgaléna Šimánková časem 2:29,60 min.

V sobotu oba závodili ve výšce, kde si doskákali opět na medaile. Nina stříbro se 158cm a Michal v chlapecké soutěži bronz se 184cm .

Skvěle si také na 3000m žákyň vedla Adéla Štěfanová, když časem 10:28,21 obsadila 2., když od titulu jí dělily pouhé 4s. Obě závodnice pak utekly 3. v pořadí téměř o 20s. Byl to určitě nádherný souboj.

Výborně si vedla i Ema Albrechtová, která vybojovala v rozběhu na 200m př. časem 29.90s finále, což bylo pro Emu obrovský úspěch. Ve finále doplnila budějovický tandem 6. místem.

V dálce chlapců reprezentoval oddíl Vojta Stříbrný. V dálce se pral s rozběhem, přesto nezklamal 13. místem s 578cm.