20.5. Krajský přebor jednotlivců staršího žactva

KPJ staršího žactva proběhne v Písku. Podrobné informace ...

více...

27.5. Krajský přebor jednotlivců mladšího žactva

KPJ mladšího žactva proběhne v Táboře Podrobnosti ...

více...

2.6. Krajský přebor družstev přípravek

KPD přípravek proběhne na stadionu SK Čtyři Dvory. Podrobné informace ...

více...

Seniorské zlato pro Adélu Záhorovou za výkon 629cm

Datum konání: 28.07.2018 - 29.07.2018

Seniorské zlato pro Adélu Záhorovou  za výkon 629cm

Ve finále Anička Křížková ( 4.) a  Tomáš Kratochvíl (8.)

V uplynulém víkendu hostilo Kladno seniorský atletický šampionát. Za naší skupinu jsme pyšný za výsledky, které předvedli především dálkaři. Chyběl  nám zraněný  Šimon Novotný, který bojoval ve finále 110m překážek v letech 2016-17.

Absolutorium zaslouží Adélka Záhorová (19, VS), která po pěti juniorských titulech zvládla i ten první seniorský a zvítězila ve své oblíbené dálce. Závod ji zastihl už ne  v dobré kondici a  myslím už i psychické únavě po celé vypjaté sezóně.  V náročném závodě, s neustálým přerušováním a bojem s protivětrem (629 w – 1,5m/s) rozhodla „mazácky“ posledním pokusem.

Druhou zástupkyni v dálce žen jsme měli v Aničce Křížkové (24). Anička se trochu prala s technikou v závěru rozběhu a ani jediný pokus neodlétl určitě tak, jak by Anna chtěla. Ani klimatické podmínky nebyly pro Annu  optimální.  Nakonec tedy 4. místo s 593cm a škoda, bylo to na medaili.

Dalším zástupcem skoku dalekého, byl v neděli na startu mužů, teprve dorostenec (16 let) Tomáš Kratochvíl. Na svém prvním seniorském  mistrovství  se neztratil a skončil mezi muži, jako nejmladší ze startovního pole, na finálovém osmém místě. Tomášovi závod nesedl, přesto zabojoval a získal výkonem 693cm další zkušenosti. Však si už letos na ME (5. místo) své odzávodil a může se těšit na říjnovou světovou olympiádu mládeže v Argentině.  

   

foto: Denisa Kisialová