ELEKTRONICKÁ PŘIHLÁŠKA PRO NOVÉ I STÁVAJÍCÍ ...

více...

16.9. 2023 Krajský přebor družstev mladšího žactva - 3. kolo, pořadatel SK ...

více...

23.9.2023 KPJ ve víceboji mladšího žactva, pořadatel Veselí nad ...

více...

OLYMPIÁDA DĚTÍ A MLÁDEŽE 26.6. - 30.8.2022

V pátek 1.7. se výprava jihočeských atletů vrátila z X. Letní olympiády dětí a mládeže a přivezla celkem sedm medailí. Z 32 nominovaných závodníků jihočeského kraje bylo 12 z našeho oddílu. Jmenovitě starší žákyně - Ema Albrechtová, Nina Radová, Magdalena Šimánková, Adéla ŠtefanováLucie Ježkovástarší žáci - Vojtěch Kopecký, Michal Rada, Vojtěch Stříbrný, mladší žákyně - Sofie Janowiaková, Šimona Piskačová, Laura Voldřichová, mladší žáci - Jan Beneda, Matěj Kovačík 

vyhledat alteta zde:

Ze sedmi medailí, které získala celá výprava si jich šest odváží závodníci našeho klubu!!! 

výsledky zde:

Nejúspěšnějšími byli Nina Radová a Michal Rada. Oba startovali shodně ve třech disciplínách a dosáhli také shodných výsledků - Nina Radová 1x zlatá medaile, 1x stříbrná medaile, 1x čtvrté místo. Michal Rada 1x zlatá medaile, 1x stříbrná medaile, 1x čtvrté místo.

Dalšími úspěšnými medailisty jsou - Sofie Janowiaková 1x stříbro a Matěj Kovačík 1x stříbro.

Olympiáda dětí a mládeže probíhá stejným systémem jako klasické MČR, závodníci tedy musí projít přes rozběhy, semifinále a kvalifikace. Pro některé naše závodníky to byla první zkušenost s vícedenními závody. 

Olympiáda byla zahájena v neděli 26.6., atletický program probíhal od úterý 28.6.

První den soutěží se na start postavili sprinteři, konkrétně Šíma Piskačová, která si v rozběhu výkonem 8.23 vytvořila nový osobní rekord, druhou naší zástupkyní na startu 60 m byla Laura Voldřichová, která asi také vytvořila OR a zaběhla čas 8.32. Obě závodnice se svým skvělým výkonem probojovaly do semifinále, zde zaběhla Šíma čas 8.31 a Laura 8.32. Tyto výkony již bohužel na postup do finále nestačily.

První den proběhly i rozběhy na 800 m. Zde si svůj postup do finále výkonem 2:25.32 (OR) vybojovala mladší žákyně Sofie Janowiaková. Bohužel starším žákyním Majdě Šimánkové (800 m - 2:21.99) a Adélce Štefanové (2:20.41 - OR) postup do finále těsně utekl.

V rozběhu na 1500 m se představil Vojtěch Kopecký, který si výkonem 4:28.73 vytvořil OR, ale na postup do finále to také nestačilo.

Během prvního dne proběhly i kvalifikace dálkařů a výškařů a v obou měl náš klub zastoupení. Michalu Radovi k postupu ve výšce i v dálce stačil jediný kvalifikační pokus, v dálce to byl skok dlouhý 6.60 m (vyrovnaný OR), ve skoku vysokém pak zdolání laťky ve výšce 175 cm. V kvalifikaci dálkařů se představil ještě Vojta Stříbrný, kterému tréma z velkého závodu trochu tzv. svazovala nohy a výkonem 5.80 m  se do finále neprobojoval, vše si ale následně vynahradil v soutěži koulařů, kde výkonem 13.38 (OR) vybojoval skvělé celkové 8. místo  Nina Radová kvalifikací dálkařek prošla stejně hladce jako její bratr. Prvním pokusem si skočila úžasný OR výkonem 5.82 m a nenechala nikoho na pochybách, kdo bude ve finále favoritem. 

Druhý den pro nás začal rozběhy na 60 m překážek, zde startovali mladší žák Matěj Kovačík (10.61) a mladší žákyně Sofie Janowiaková, která výkonem 9.92 zaostala za svým OR, postup do finále tak oběma utekl.

Oba si ale následně vybojovali medaili ve své další disciplíně. U Sofi to bylo finále v běhu na 800 m, kde si ve strhujícím finiši doběhla pro stříbrnou medaili ve skvělém OR 2:20.10. Matěj vybojoval stříbro v hodu oštěpem, kde si vytvořil úžasný OR 40.97 m.

Ve stejné soutěži se představil ještě Honza Beneda, který se také probojoval do užšího finále, ve kterém obsadil skvělé 8. místo (34.41).

Během druhého soutěžního dne se představila Ema Albrechtová, která startovala v rozběhu na 100 m překážek, kde zaběhla čas 15.30 a v rozběhu na 300 m (42.58). Bohužel ani jeden z výkonů nestačil na postup do finále. 

V rozbězích na 300 m nastoupila i Nina Radová, která si výkonem 40.84 (OR) zajistila postup do středečního finále.

V úterý proběhla kvalifikace mladších žákyň ve skoku dalekém. Zde jsme měli Lauru Voldřichovou, která předvedla výkon 4.67 m a Šímu Piskačovou 4.57 m. Holky nezklamaly, ale na postup do finále to bohužel nestačilo.

Ve středu čekalo finále výšky na Michala Radu, Míša trochu bojoval s technikou, i přesto však dokázal vybojovat skvělé druhé místo a svou první olympijskou medaili. Druhou následně přidal během posledního dne soutěží ve skoku dalekém. Zde nezaváhal a skokem 6.93 ukázal všem soupeřům, kdo je letošním lídrem této disciplíny. Druhý závodník v pořadí za ním zaostal o 41 cm.

Do posledního dne závodů na svůj start čekala Lucka Ježková. Bohužel Lucinka trochu bojovala s nervozitou a její výkon 31.56 jí do finále nepustil. 

Poslední den nás ještě čekala finále v dálce a v běhu na 300 m staších žákyň. Do obou finále se kvalifikovala Nina Radová. Ve skoku dalekém  Nina předvedla hned prvním skokem  výborný výkon 4.71 cm, soupeřky ale předvedly, že jsou také ve skvělé formě a v průběhu soutěže Ninu odsunuly na průběžné 3. místo. Nina však předvedla, že má pevné nervy a vítězství si posledním skokem vzala zpět. Krátce po ukončení dálkařského finále Nina absolvovala i finále v běhu na 300 m, ve kterém doběhla na skvělém 2. místě.  

článek z LODM pana Urse Gysela: ZDE   -   fotografie pana Gysela: ZDE

naše mobilní fotografie z ODM: ZDE 

fotografie od profesionálů z ODM: ZDE

Niny zlatý skok (video): ZDE   

Nina 300 m (video): ZDE

Matějův stříbrný hod (video): ZDE

Sofi 800 m (video): ZDE