ELEKTRONICKÁ PŘIHLÁŠKA PRO NOVÉ I STÁVAJÍCÍ ...

více...

16.9. 2023 Krajský přebor družstev mladšího žactva - 3. kolo, pořadatel SK ...

více...

23.9.2023 KPJ ve víceboji mladšího žactva, pořadatel Veselí nad ...

více...

Muži 4x100m na World Relays závod nedokončili

Datum konání: 1.05.2021 - 2.05.2021

Mužské reprezentační kvarteto Stromšík-Polák-Jirka-Veleba udělalo v přípravě na World Relays maximum. Atleti absolvovali téměř dvouměsíční přípravu na dvou společných výcvikových táborech na Tenerife. Štafeta, ve které Dominika Záleského nahradil atlet našeho oddílu JIŘÍ POLÁK, tak odjížděla do Polska s velkými nadějemi. V Chořově ovšem cesta našich sprinterů skončila hned na první předávce, kdy Zdeněk Stromšík nestihl včas předat Jiřímu Polákovi. Česká štafeta závod nedokončila.

Při video analýze se potvrdilo, že Polák měl přesný výběh. Předávka mezi ním a Stromšíkem je ale velmi riskantní, protože se jako dvoustovkář rozbíhá pomaleji, tak je nutné maximálně využít celé předávací území a předávku štafetového kolíku provést těsně před jejím koncem. Světový sprint je co do rychlosti jinde, než ten český. Pokud se chceme srovnávat s nejlepšími světovými štafetami, musíme dohánět rychlostní manko excelentními předávkami na maximálním riziku. A to tentokrát nevyšlo. Velká škoda, neboť účast na letošních OH Tokio zajistil čas 39.06 a na MS Eugene 2022 čas 39.08. A na ty naše štafeta rozhodně měla.

Odkaz na video (časový úsek 1:43-1:52):

https://www.youtube.com/channel/UCQk7fWv15ChjMJLCRVmtApw