ELEKTRONICKÁ PŘIHLÁŠKA PRO NOVÉ I STÁVAJÍCÍ ...

více...

16.9. 2023 Krajský přebor družstev mladšího žactva - 3. kolo, pořadatel SK ...

více...

23.9.2023 KPJ ve víceboji mladšího žactva, pořadatel Veselí nad ...

více...

ME Mnichov - Jiří Polák reprezentoval na 200m i štafetě

Datum konání: 15.08.2022 - 21.08.2022

Sprinter Jiří POLÁK odjížděl na ME do Mnichova s oprávněnými ambicemi postoupit na dvoustovce z rozběhu do semifinále a ve štafetě se probojovat do finálových bojů. Pokud by se podařilo přiblížit se k letos zaběhnutým časům, tak splnění těchto cílů bylo naprosto reálné. Ale jak říká klasik "Člověk míní, život mění."

Ve sprintu na 200m nastoupil ve třetího rozběhu. Tento rozběh byl tak vyrovnaný, že podle Season Best mohl vyhrát každý ze sedmi sprinterů, kteří do závodu nastoupili. Stejné to bylo ale i s posledním místem. A to, ale po nepříliš povedeném startu, nakonec patřilo našemu sprinterovi. Ztrátu po nepovedeném výběhu ze startovních bloků se českobudějovickému atletu v průběhu závodu podařilo eliminovat, v jedné chvíli se dokonce pohyboval na 3 - 4 pozici. Posledních dvacet metrů, kdy Jirkovi došly síly, se ale propadl na sedmé místo. Celkově z 35 atletů obsadil Jiří POLÁK časem 20.94 30.místo, od plánovaného postupu mu chyběla jedna desetina vteřiny.

Do štafetového závodu nastupovali naši sprinteři v oslabené sestavě. Na posledním tréninku si poranil stehno nejzkušenější český sprinter Jan Veleba. Z tohoto důvodu se složení štafety i jednotlivé úseky musely na poslední chvíli měnit. Jiří POLÁK se přesunul ze svého čtvrtého úseku na druhý. Na čtvrtém úseku dostal místo něj šanci David Kolář. V oslabené sestavě naše štafeta ve složení Stromšík - Polák - Jirka - Kolář nedokázala zopakovat nejlepší letošní čas 38,89, který by na postup stačil a výkonem 39.41 v celkovém hodnocení obsadila 13.místo. Při porovnání časů na jednotlivých úsecích s časy soupeřů si velmi dobře vedli Stromšík a Polák, kteří drželi šanci na postup. Ostatní čeští sprinteři na třetím a čtvrtém úseku ale za svojí konkurencí zaostali a tím se i rozplynula šance na postup.

Přesto, že se ME nevydařilo podle představ, jedná se pro náš atletický oddíl o velký úspěch. Zvláště, když si uvědomíme, že další sprinter našeho oddílu Tomáš NĚMEJC se pro zdravotní komplikace z účasti na ME omluvil.