ELEKTRONICKÁ PŘIHLÁŠKA PRO NOVÉ I STÁVAJÍCÍ ...

více...

MČR mužů a žen - bronz Poláka a Kratochvíla

Datum konání: 24.06.2022 - 25.06.2022

Na MČR mužů a žen v Hodoníně vybojovali atleti Jiří POLÁK a Tomáš KRATOCHVÍL bronzové medaile.

Ve sprintu na 200 m Jiří POLÁK (trenér Tomáš Najbrt) v rozběhu při mírném protivětru nejprve vylepšil svůj nejlepší letošní výkon na 20.95. Tímto časem postoupil jako nejrychlejší do finále. Finálovému závodu nechybělo napětí. Ještě 15 metrů před cílem byl náš atlet na prvním místě, v konci závodu měl ale problémy s technikou běhu. Zřejmě se projevila též únava a o první příčku přišel. Vybojované třetí místo a hlavně dosažený čas 20.72 je dalším úspěchem v kariéře našeho závodníka. Navíc je opět ve hře o nominaci na Mistrovství Evropy. Takto vyrovnaný závod českých dvoustovkařů jsme v minulosti neviděli, neboť před naším závodníkem doběhli ve shodném čase 20.66 Jan JIRKA a Ondřej MACÍK. Škoda jen o jednu desetinu silnější podpory větru než povolují atletická pravidla.

V soutěži dálkařů měl Tomáš KRATOCHVÍL (trenér Jiří Couf) vyrovnanou serii. Všechny jeho skoky byly za sedmimetrovou hranící. Nejdelší měl hodnotu 7.43 a pro našeho atleta znamenal, že si z Hodonína odveze bronzovou medaili. Také dálkařská soutěž byla hodně dramatická. Mezi druhým a čtvrtým atletem bylo pouhých 8 cm. Tom skákal velmi dobře hlavně v poslední sérii letěl velmi daleko ale malý přešlap  asi zhaatil osobní rekrd.

Na MČR mužů a žen se ale ve skvělém světle představili také další naši atleti. Tereza BABICKÁ (trenér Jiří Couf)  o jedno místo nepostoupila do finálevého závodu na 400 m př. Terka  na trati  400m překážek si počínala velmi dobře. Proti velkému větru  v protilehlé rovince si dobře rozvrhla  rytmus mezi překážkami  a ještě na cílové rovince to vypadalo i na čas pod 60 sec . V závěrečných  50m  už jí ale došly síly a i šance na finále.. Přesto její čas 60,90 je osobním rekordem a příslibem do budoucna na této trati.

Na stejné příčce se umístila Lenka PARDAMCOVÁ (trenér Petr Bahenský) v běhu na 3000 m př. (11:31.03). Nela NIKODEMOVÁ (trenér Jiří Couf) byla dvakrát jedenáctá 100 m př. (14.15) a dálka (5.59). Jedenáctý byl též Petr LUKŠ (trenér Petr Bahenský) 3000 m př. (10:02.51) i Zdislava KUČEROVÁ (trenér Petr Bahenský) 3000 m př. (11:44.58). Ondřej GLOZA (trenér Petr Bahenský) v novém osobním rekordu 56.14 na 400 m př. obsadil 15.místo.

Škoda absence Tomáše NĚMEJCE (trenér Tomáš Najbrt), který patřil ke kandidátům na medaili ve sprintu na 200 m a těsně před mistrovstvím onemocněl angínou. Svojí neúčastí přišel o možnost startu na Mistrovství světa a o nominaci na Mistrovství Evropy bude po vyléčení muset ještě zabojovat.