Letní olympiáda dětí a mládeže 2019

Dvanáct atletů z našeho oddílu se svými výkony nominovalo na Letní olympiádu mládeže, která probíhala od 23.6. do 28.6.2019 v Libereckém kraji. Do Liberce, kde byla výprava ubytovaná, nakonec odcestovalo pouze 10 závodníků. Nina Radová a Michal Rada bohužel těsně před odjezdem onemocněli a jejich start tedy musel být zrušen. Atletické závody probíhaly na stadionu v Jablonci.

Výsledky mladších žákyň:

Adéla Holubová svůj rozběh na 800 m po skvělém finiši vyhrála a vytvořila si osobní rekord 2:24,30.  V úterním finále zaběhla čas 2:28,42 a celkově obsadila 6. místo.

Barbora Kubánková se v pondělní výškařské kvalifikaci probojovala výkonem 148 cm do úterního finále, ve kterém se výkonem 153 cm umístila na výborném 4. místě, v oštěpu si výkonem 32,41 vytvořila osobní rekord a vybojovala 6. místo.

Výsledky mladších žáků:

Ondřej Kroupa absolvoval svůj pondělní rozběh na 60 m v čase 8,21 a kvalifikoval se jím do semifinále, které proběhlo ještě tentýž den odpoledne. V tomto závodě zaběhl čas 8,30 a do finále již nepostoupil. Další Ondrovou disciplínou byla štafeta na 4x60 m, při které se bohužel zranil.

Jakub Janda se postavil na start běhu na 800 m a svým výkonem 2:19,75, který je pouze těsně za osobním rekordem, si vybojoval celkové 10. místo. Jakub ještě v úterý absolvoval rozběh na 60 m překážek, ve kterém zaběhl čas 10,27 což je opět těsně za OR.

Dalším naším zástupcem v kategorii mladších žáků byl Jáchym Šonka, který se atletice věnuje první rokem a hned se svými výkony probojoval na největší akci, která je pro mladší žactvo pořádána. Jáchymovi se ale v pondělní výškařské kvalifikaci příliš nedařilo a do finále se neprobojoval.

Vojtěch Maloň si bohužel před odjezdem zlomil ruku i přesto se postavil na start rozběhu na 300 m a bojovným výkonem si časem 42,95 vytvořil skvělý osobní rekord a obsadil 11. příčku.

Výsledky starších žákyň:

Jitka Maršálková si ve vrhu koulí vytvořila osobní rekord a výkonem 11,80 obsadila 4.místo. Další disciplínou, ve které na olympiádě kraj reprezentovala byl běh na 100 m překážek, zde i přes nedávné zranění a tím způsobený tréninkový výpadek, časem 15,14 pouze těsně zaostala za svým osobním rekordem a obsadila 12. místo.

Petra Chalupová si v úterní kvalifikaci zajistila osobním rekordem 158 cm postup do výškařského finále, zde se výkonem 157 cm umístila na děleném devátém místě.

Barbora Hejnová v rozběhu na 800 m zaběhla čas 2:24,26. Tento výkon bohužel na účast ve finále nestačil.

Lucie Bahenská v pondělí nastoupila v rozběhu na 60 m a výkonem 8,02 se probojovala do semifinále, ve kterém zaběhla čas 8,09 a celkově obsadila 10. místo. Další její disciplínou byl rozběh na 300 m, zde těsně zaostala za OR a zaběhla čas 42,71. Lucie ještě za krajskou výpravu nastoupila ve smíšené štafetě na 4x60 m, která se bohužel díky chybnému výběhu závodníka na poslední předávce umístila až na 13. místě.

Novinky

4.09.2021

Elektronická přihláška na školní rok 2021/2022
Více

Registrace k odběru novinek

Odkazy

Sokol - České Budějovice

Český atletický svaz

Jihočeský krajský atletický svaz