20.5. Krajský přebor jednotlivců staršího žactva

KPJ staršího žactva proběhne v Písku. Podrobné informace ...

více...

27.5. Krajský přebor jednotlivců mladšího žactva

KPJ mladšího žactva proběhne v Táboře Podrobnosti ...

více...

2.6. Krajský přebor družstev přípravek

KPD přípravek proběhne na stadionu SK Čtyři Dvory. Podrobné informace ...

více...

Letní olympiáda dětí a mládeže 2019

Dvanáct atletů z našeho oddílu se svými výkony nominovalo na Letní olympiádu mládeže, která probíhala od 23.6. do 28.6.2019 v Libereckém kraji. Do Liberce, kde byla výprava ubytovaná, nakonec odcestovalo pouze 10 závodníků. Nina Radová a Michal Rada bohužel těsně před odjezdem onemocněli a jejich start tedy musel být zrušen. Atletické závody probíhaly na stadionu v Jablonci.

Výsledky mladších žákyň:

Adéla Holubová svůj rozběh na 800 m po skvělém finiši vyhrála a vytvořila si osobní rekord 2:24,30.  V úterním finále zaběhla čas 2:28,42 a celkově obsadila 6. místo.

Barbora Kubánková se v pondělní výškařské kvalifikaci probojovala výkonem 148 cm do úterního finále, ve kterém se výkonem 153 cm umístila na výborném 4. místě, v oštěpu si výkonem 32,41 vytvořila osobní rekord a vybojovala 6. místo.

Výsledky mladších žáků:

Ondřej Kroupa absolvoval svůj pondělní rozběh na 60 m v čase 8,21 a kvalifikoval se jím do semifinále, které proběhlo ještě tentýž den odpoledne. V tomto závodě zaběhl čas 8,30 a do finále již nepostoupil. Další Ondrovou disciplínou byla štafeta na 4x60 m, při které se bohužel zranil.

Jakub Janda se postavil na start běhu na 800 m a svým výkonem 2:19,75, který je pouze těsně za osobním rekordem, si vybojoval celkové 10. místo. Jakub ještě v úterý absolvoval rozběh na 60 m překážek, ve kterém zaběhl čas 10,27 což je opět těsně za OR.

Dalším naším zástupcem v kategorii mladších žáků byl Jáchym Šonka, který se atletice věnuje první rokem a hned se svými výkony probojoval na největší akci, která je pro mladší žactvo pořádána. Jáchymovi se ale v pondělní výškařské kvalifikaci příliš nedařilo a do finále se neprobojoval.

Vojtěch Maloň si bohužel před odjezdem zlomil ruku i přesto se postavil na start rozběhu na 300 m a bojovným výkonem si časem 42,95 vytvořil skvělý osobní rekord a obsadil 11. příčku.

Výsledky starších žákyň:

Jitka Maršálková si ve vrhu koulí vytvořila osobní rekord a výkonem 11,80 obsadila 4.místo. Další disciplínou, ve které na olympiádě kraj reprezentovala byl běh na 100 m překážek, zde i přes nedávné zranění a tím způsobený tréninkový výpadek, časem 15,14 pouze těsně zaostala za svým osobním rekordem a obsadila 12. místo.

Petra Chalupová si v úterní kvalifikaci zajistila osobním rekordem 158 cm postup do výškařského finále, zde se výkonem 157 cm umístila na děleném devátém místě.

Barbora Hejnová v rozběhu na 800 m zaběhla čas 2:24,26. Tento výkon bohužel na účast ve finále nestačil.

Lucie Bahenská v pondělí nastoupila v rozběhu na 60 m a výkonem 8,02 se probojovala do semifinále, ve kterém zaběhla čas 8,09 a celkově obsadila 10. místo. Další její disciplínou byl rozběh na 300 m, zde těsně zaostala za OR a zaběhla čas 42,71. Lucie ještě za krajskou výpravu nastoupila ve smíšené štafetě na 4x60 m, která se bohužel díky chybnému výběhu závodníka na poslední předávce umístila až na 13. místě.