1. kolo KPD mladšího žactva, 19.5.2019 Nová Včelnice

2. kolo KPD staršího žactva, 8.6.2019 České Budějovice, Čtyři Dvory

Více...

Dálkaři Záhorová a Kratochvíl zlatí na MČR v Praze

Datum konání: 23.06.2018 - 24.06.2018

Dálkaři  Záhorová a Kratochvíl  zlatí na MČR

Při víkendovém mistrovství ČR juniorů a dorostu v atletice na Dukle 23. června se opět zaskvěli dálkaři. Juniorka Adéla Záhorová a dorostenec Tomáš Kratochvíl získali tituly v juniorkách a dorostencích.                                                                                                        Adéla letos už v devátém závodě zdolala šestimetrovou hranici, tentokrát se 614 centimetry při mírném protivětru (další skok 600). Škoda  třetího velmi dlouhého pokusu s malým přešlapem. Věříme, že nejdelší pokus vyjde na MS v Tampere.

Teprve 16 ti letý Tomáš byl po nemoci a tak sám nevěděl, jak to v závodě půjde, první pokus přešlápl, pak dal 689 cm při protivětru 0,4 m/s, při dalších pokusech padla na Tomáše únava a už se nesrovnal s rozběhem, ale i tak vyhrál o dvanáct centimetrů.

V neděli se pak Adéla Záhorová postavila k prvnímu letošnímu, letnímu, startu v trojskoku a hned prvním pokusem 12,39 m se ujala vedení a posledním pokusem 12,53m zvýšila svůj náskok na druhou závodnici na 39 cm.
Nejrychlejší letošní ženskou čtvrtku v kraji a osobní rekord si zaběhla Klára Hulínská (18)– 59,25s a celkově skončila na 9. místě, jen 0,2 s za finále.  V nedělní výšce dorostenců si vyskákal vynikající 6. místo Jirka Jaroušek.  Výšku 184cm skočil na první pokus.  V sobotu si užily své první mistráky na 100m překážek dorostenky  Nela Nikodémová -15,18s a Anna Řezníková -15,38s.  Nela ještě běžela rozběh na 300m překážek, který jí bohužel nevyšel podle jejích představ. Přesto první zkušenosti za to stály.

Výborný výsledek štafety dorostenek na 4x400m a  9.místo. Za skupinu skvěle běžely své úseky žákyně Terka Babická (57,4) a Jitka  Maršálková (60,5)