1. kolo KPD mladšího žactva, 19.5.2019 Nová Včelnice

2. kolo KPD staršího žactva, 8.6.2019 České Budějovice, Čtyři Dvory

8.6.2019 České Budějovice, Čtyři Dvory Podrobnosti naleznete ...

Více...

Český rekord a dva tituly mistryně ČR pro Terezu Babickou

Datum konání: 15.09.2018 - 16.09.2018

Tereza Babická dosáhla na víkendovém mistrovství ČR v atletice žactva velkého úspěchu. V Jablonci nad Nisou nadchla publikum a doběhla si pro dva tituly mistryně ČR na svých oblíbených  překážkových sprintech. V sobotu vyhrála jak svůj rozběh, tak i finále na 100m překážek žákyň v novém osobním rekordu, jihočeském rekordu a nejlepším republikovém výkonu žákyň v čase 13,94 s.  w + 1,9m/s

Ještě úspěšnější byla pro Terezku neděle, kdy v chladném počasí po rozběhu na 200m překážek ve vypuštěném závěru vylepšila české maximum i vlastní krajský rekord  za 29,01. Ve  finále na 200m překážek běžela opravdu skvěle a poprvé v kariéře  držela osmikrokový rytmus  až do 9. překážky. Byl z toho nový český rekord žákyň v čase 27,87s  v protivětru -0,3m/s . Starý rekord  překonala o 0,08s  .

Terezka bude 28. 9. reprezentovat Českou republiku na mezistátním čtyřutkání v maďarském Györu.

Dalším úspěchem skupiny je vynikající vystoupení teprve 14 ti leté Jitky Maršálkové. Jitka  je především vícebojařkou, ale na MČR si s chutí dala 300m a kouli.  V obou disciplínách se dostala do užšího finále. V sobotu v nepříznivých klimatických podmínkách postoupila z rozběhu za 43,05 do nedělního finále na 300m. Nedělní ráno Jitka vybojovala 8. místo v kouli (10,88m) a měla jen 7 minut na zakleknutí do finále 300m . Přesto Jitka, seč unavená, vše zvládla a vyběhla si  7. místem zatím nejlepší umístění na MČR.