20.5. Krajský přebor jednotlivců staršího žactva

KPJ staršího žactva proběhne v Písku. Podrobné informace ...

více...

27.5. Krajský přebor jednotlivců mladšího žactva

KPJ mladšího žactva proběhne v Táboře Podrobnosti ...

více...

2.6. Krajský přebor družstev přípravek

KPD přípravek proběhne na stadionu SK Čtyři Dvory. Podrobné informace ...

více...

3 tituly MČR, rekord MČR a další medailová umístění

Datum konání: 28.06.2019 - 30.06.2019

V Olomouci se ve dnech 28. - 30. 2019 uskutečnilo MČR dorostu, juniorů a juniorek a opět i zde ukázali naši atleti, že patří mezi špičku v republice. Vynikajícím výkonem se blýskl Tomáš Kratochvíl (trenér J. Couf), když ve skoku dalekém dorostenců výkonem 753 cm vytvořil rekord MČR a s přehledem tak závod vyhrál. Svou výbornou formu pak ještě potvrdil 2. místem ve skoku vysokém výkonem 198 cm.

Svou stálou vynikající formu potvrdila i dorostenka Tereza Babická (trenér J. Couf), když ve svých letošních nejlepších výkonech nedala svým soupeřkám šanci a s přehledem vyhrála běh na 100 m překážek časem 13,68 s a běh na 300 m překážek časem 42,49 s.  

Stálicí i je Tomáš Němejc (trenér T. Najbrt), který časem 21,53 s na 200 m juniorů obsadil stříbrnou pozici.

Stejnou medaili pak získal Šimon Řehula (trenér P. Bahenský) na 1500 m dorostenců časem 4:07,12 a zároveň se tak kvalifikoval na MU dorostu.

Blízko medaile pak byli i Matouš Boudný (trenér T. Najbrt) v běhu na 100 m juniorů, kdy časem 10,93 s obsadil 4. místo, stejnou příčku pak obsadili i David Jodl (trenér T. Najbrt) ve skoku dalekém dorostenců výkonem 672 cm a Matyáš Jánský (trenér P. Bahenský) v běhu na 3000 m př. juniorů.

Se svými výkony mohou určitě být spokojeni i svěřenci P. Bahenského. Petr Bahenský ml. obsadil 6. místo v běhu na 2000 m př. dorostenců, Michala Veldová 7. místo na stejné trati dorostenek. Ivan Brejška doběhl na 9. místě v dorostenecké kategorii na trati 1500 m i 3000 m. Anežka Gutwirthová 11. místo v běhu na 3000 m a 13. na 1500 m. Stejné místo obsadila i Diana Štráchalová v běhu na 3000 m př. juniorek a Petr Lukš v dorostenecké kategorii na 2000 m př. Ondřej Gloza obsadil 13. místo v běhu na 800 m dorostenců. Adéla Bělohlavová v běhu na 1500 m juniorek obsadila 15. místo. Naprostá většina závodníků si zaběhla osobní rekordy.

Nesmíme také zapomenout na další závodníky, kteří také svými výkony přispěli k úspěchu našeho oddílu. Ať je to Lukáš Svědínek (trenér T. Najbrt), který se neztratil v nabité konkurenci ve skoku dalekém dorostenců a výkonem 637 cm obsadil 8. místo. Šestou příčku pak ve skoku vysokém juniorů obsadil výkonem 193 cm Jiří Daniel Jaroušek (trenér J. Couf). Nela Nikodémová (trenér J. Couf) pak 9. místo ve skoku dalekém výkonem 532cm.

Medailistům blahopřejeme a všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu.

Kompletní výsledky najdete : zde

          

 

  

foto : Adolf Horsinka, P. Bahenský, T. Najbrt